niedziela, 16 grudnia 2012

Konkurs: "Ratusz w różnej formie", 2012


"14 grudnia w Sali Posiedzeń świebodzickiego Ratusza ogłoszone zostały wyniki ostatniego etapu, cieszącego się dużym zainteresowaniem, konkursu plastycznego pn. "Ratusz w różnej formie". Komisja konkursowa, wspierana głosem doradczym organizatora konkursu, Burmistrza Bogdana Kożuchowicza, jednogłośnie zdecydowała o obsadzie miejsc na podium, a także przyznaniu wyróżnień.

Do pierwszego etapu konkursu - formalnego - zgłosiło się pięćdziesięciu jeden artystów z całego kraju, reprezentujących różne dziedziny sztuki. Swój akces potwierdzali w przeważającej liczbie malarze, rzeźbiarze i fotograficy, choć nie brakowało także zgłoszeń od osób trudniących się haftem, linorytem i metaloplastyką. Różnoraki był również przekrój dzieł, które do organizatora wpływały w trakcie trwania drugiego etapu - od 1 do 30 listopada. Obrazy malowane farbami olejnymi, akwarelami i szkice węglem, rzeźby w drewnie i granicie, a także tworzywach sztucznych - wszystkie twórczo interpretujące bryłę Ratusza.

Komisja konkursowa miała naprawdę nie lada problem, aby wśród palety form wyróżnić te, które wykazywały się jak najlepszym połączeniem estetyki i nakładu pracy. Jury starało się bardzo wnikliwie ocenić prace, zwłaszcza, że do ostatniego etapu zakwalifikowanych zostało czterdzieści dzieł.

Ostatecznie w wyniku obrad wyłoniono siedem prac, które najrzetelniej odzwierciedlały temat konkursu."

Wysłałam swoją pracę zgłaszając swoją kandydaturę w konkursie

Tytuł: (bez)senność II
Autor: J.E.Girej
Format: 50x70cm
Technika: akwarele, rys. piórkiem i tuszem
Rok: 2012Laureaci:
Miejsce I - Sławomir Stasz (Lublin)
Miejsce II - Milena Kazek (Świebodzice)
Miejsce III - Adela Wiecińska (Zielona Góra)

Wyróżnienie:
Kamila Postawska (Strzegom), Krystyna Kuczyńska (Nowa Sól), Paulina Bukowska (Wałbrzych), Maciej Szczurek-Maksymiuk (Kraków) - ex aequo.


Widać gołym okiem jakże moja praca wyróżnia się na tle innych...
Myślę, że to cenniejsze niż nagroda czy wyróżnienie...


Więcej zdjęć TUTAJ

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie najlepsza Twoja praca, ma ten niesamowity klimat, pełen tajemniczości.

    OdpowiedzUsuń